تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند، ساختمان مرکزی پزشکان،طبقه اول - تلفن : 88670088 - 021
درمان نوین آرتروز گردن و کمرجراحی بسته دیسک کمردکتر علی نقره کار
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مطالب مربوط به درد گردن / ۷ وسیله ساده برای برطرف کردن درد

۷ وسیله ساده برای برطرف کردن درد

۱- پشتی کشش کمر

پشتی کشش کمر ، وسیله ساده برای برطرف کردن درد

چگونه کار میکند؟

این ابزار پل مانند قابل تنظیم، در حالی که بر روی زمین دراز کشیده اید، پایین کمرتان قرار میگیرد. هدف از این وسیله کشش عضلات کمر، بهبود حالت بدن، افزایش دامنه حرکتی و انعطاف پذیری است. برخی از انواع این پشتیها گودیهایی دارند که باعث ماساژ بدن میشود.

صفحه اینستاگرام

برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که دچار تنگی کانال نخاعی هستند و به همین علت فشار زیادی بر ستون فقرات آنها وارد میشود میتوانند از این وسیله بهره ببرند. این وسیله در پایین ستون فقرات کمر (لومبار) کشش ایجاد میکند بنابراین فشار از روی عصب ها و رگهای خونی برداشته میشود و درد بر طرف میشود.

۲- بالش گردنی قابل اتساع

بالش گردنی قابل اتساع برای درد ستون فقرات

چگونه کار میکند؟

این وسیله قابل حمل شبیه به بالش دور گردنی، وسیله ای برای کشش گردن است. به این معنی که به کاربر کمک میکند وضعیت گردن را در حالت مناسب قرار دهد. هنگامی که این بالش را باد میکنید، یک بخش ستون فقرات گردنی را از پایین آن جدا میکند.

برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که دچار فتق دیسک گردن و سر درد هستند.

هشدار:هنگام تهیه این وسیله باید توجه داشته باشید جنس آن از پلاستیک نباشد و تمام گردن از بالا تا پایین را تحت پوشش قرار دهد.

۳- صندلی واژگون

صندلی واژگون و کاهش درد ستون فقرات

چگونه کار میکند؟

صندلی واژگون مشابه صندلی های تاشو است اما به جای نشیمنگاه، پنلی برای گردن و دسته ای برای دست و زیر پایی دارد. هنگامی که کاربر بر روی آن قرار میگیرد، صندلی واژگون شده و او را وارونه میکند. صندلی واژگون برای برداشتن فشار از ستون فقرات استفاده میشود که این کار به کمک نیروی جاذبه زمین صورت میگیرد تا فاصله بین استخوانهای ستون فقرات را افزایش دهد.

برای چه افرادی مناسب است؟

این وسیله برای بیمارانی که دچار بیماری دژنراتیو مفصل (آرتروز ستون فقرات) هستند مناسب است.

هشدار:صندلی واژگون گران بوده و فضای زیادی به خود اختصاص میدهد. به علاوه به تعداد زیادی از بیمارانی که از آن استفاده میکنند، باید هشدار پزشکی داده شود. هنگامی که به این صورت واژگون میشوید، فشار مغز افزایش پیدا میکند و افرادی که دچار فشار خون بالا و مشکلات بینایی هستند ممکن است دچار سکته مغزی شود.

۴- زانو بند فشاری

زانو بند فشاری برای افراد مبتلا به درد زانو

چگونه کار میکند؟

این زانو بند، زانو و بخشهایی از ران را میپوشاند.

برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که دچار درد جلوی زانو ( پاتلوفمورال) هستند میتوانند این زانو بند را امتحان کنند . استفاده از آن باعث باز شدن کاسه زانو میشود و برای تورم زانو بسیار خوب است.

هشدار:این وسیله کمک شایانی نمیکند. زانو بند فشاری غالبا برای ایجاد گرمی و کاهش تورم استفاده میشود. به دنبال انواع قابل شستشو از جنس نئوپرن باشید.

۵- کشش چانه با تکیه بر در

کشش چانه به در برای دردهای ناحیه گردن

چگونه کار میکند؟

این دستگاه حاوی یک قلاب است که به کمک آن از در آویزان میشود و حاوی یک تسمه و کیسه پر شده با آب و پارچه زیر چانه است که سر فرد را بالا میکشد.

برای چه افرادی مناسب است؟

ابتدا باید با پزشک در این باره صحبت کنید.

هشدار:این وسیله از وزن بدن خود بیمار و نیروی گرانش بهره میبرد تا ستون فقرات گردنی بیمار را باز کند. اما از آنجایی که زیر فک پایین قرار گرفته است ممکن است باعث بروز مشکلات مفصل گیجگاهی فکی شود.

۶- کمربند طبی

کمربند طبی و کمر درد

چگونه عمل میکند؟

کمربند طبی یک وسیله برای تحت فشار قرار دادن میانه بدن است. این وسیله برای پشتیبانی از پایین ستون فقرات استفاده میشود که باعث افزایش فشارخون در این ناحیه میشود. این وضعیت به التیام این نواحی کمک مینماید.

برای چه افرادی مناسب است؟

افرادی که دچار کمردرد هستند برای استفاده از آن ابتدا با پزشک مشورت نمایند.

هشدار:کمربند طبی ممکن است در بیمار احساس کاذب محکم و مقاوم بودن کمر ایجاد نماید که در این صورت بیمار تصور میکند در هنگام بلند کردن اجسام آسیب به کمر و وارد نمیشود بنابراین احتیاط نمیکند.

۷- یونیت تنس (TENS)

یونیت تنس و کاهش درد ستون فقرات

چگونه کار میکند؟

یونیت تنس (مخفف transcutaneous electrical nerve stimulation به معنی تحریک الکتریکی عصب از راه پوست) دستگاه کوچکی است که مجموعه ای پالس الکتریکی خفیف از طریق سیم و پدهایی به نام الکترود که به پوست متصل شد است، به بدن ارسال میکند. برند کوئل که به کاربر امکان استفاده آزادانه میدهد بسیار مفید است. استفاده از این دستگاه ساده بوده و در کاهش درد و التهاب موثر عمل میکند. میتوانید از آن در منزل نیز استفاده کنید.

برای چه افرادی مناسب است؟

بیمارانی که دچار درد کمر، گردن، ران و زانو در اثر فیبرومیالژیا، آرتروز روماتیسمی و سرطان هستند میتوانند از این وسیله بهره ببرند.

هشدار:بیمارانی که دستگاههای کاشته شده در بدن دارند مانند باتری قلب و دریچه مصنوعی و همچنین زنان باردار و بیماران صرعی نباید از این وسیله استفاده کنند. الکترودها نباید نزدیک به جلوی گردن، چشمها، روی تومور یا بر روی عصبهای آسیب دیده یا زخمها قرار داده شود. یکی از عوارض احتمالی آن تحریک پوستی است.

پیش از استفاده از هرگونه وسیله طبی بدون نسخه حتماً با پزشک خود مشورت کنید و دستورالعمل شرکت سازنده محصول را با دقت بخوانید.

درد گردن یکی از عارضه های شایعی است که امروزه بیش از گذشته، به دلیل استفاده از ابزاری مانند موبایل، کامپیوتر و ... افراد را درگیر میکند. در اغلب اوقات ورزشهای مناسب گردن بهترین روش برای درمان این درد خواهد بود. البته در مواردی هم متخصص درد ممکن است توصیه به رادیوفرکوئنسی نماید. در صورت ابتلا به درد گردن، می توانید به کلینیک درمان درد دکتر علی نقره کار مراجعه نمایید و بهترین روش درمانی را برای رفع درد خود بیابید. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88670088 - 021 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند، ساختمان مرکزی پزشکان،طبقه اول
تلفن : 88670088 - 021

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
درمان درد و سوزش کنار ران با بلوک عصبی لترال فمورالدرمان درد و سوزش کنار ران با بلوک عصبی لترال فمورال

بلوک عصبی فمورال روش غیر جراحی موثری در کنترل درد زانو، به ویژه پس از جراحی تعویض مفصل زانو می‌باشد. در این روش بی درد و ایمن که توسط متخصص درد انجام می‌شود؛ ماده بی‌حسی موضعی برای بلاک کردن عصب‌هایی که پیام درد را از زانو به مغز منتقل می‌کنند، در زانو تزریق می‌شود ... ادامه مطلب

آیا تزریق کورتیزون عوارض دارد؟آیا تزریق کورتیزون عوارض دارد؟

تزریق کورتیزون روشی برای رفع درد ناشی از التهاب مفاصل است که در مشکلاتی مانند تاندونیت، آرتروز، نقرس، و بطور کل انواع دردهای مفصلی مورد استفاده قرار می‌گیرد و می‌تواند کاربرد داشته باشد ... ادامه مطلب

علت و درمان اسپاسم و درد ناگهانی مقعدعلت و درمان اسپاسم و درد ناگهانی مقعد

اسپاسم و درد ناگهانی مقعد یا پروکتالژیا فوگاکس، یک سندرم غیر بدخیم و گرفتگی ای است که در اطراف باسن و راست روده احساس می شود. ‌این درد نتیجه اسپاسم یا گرفتگی عضلات کف لگن، عضلات اسفنکتر مقعد یا عضلات راست روده است. ... ادامه مطلب

دکتر علی نقـره کار فلوشيپ فوق تخصصي درد از دانشگاه علوم پزشكي ایران . بورد تخصصي آنستزيولوژي و مراقبتهاي ويژه از دانشگاه علوم پزشكي تهران . بازرس انجمن رژيونال آنستزي و درد ايران (ISRAPM)
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465