تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند، ساختمان مرکزی پزشکان،طبقه اول - تلفن : 88670088 - 021
آب درمانی زانو و فواید آن | پزشک فوق تخصص درد، دکتر علی نقره کار
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / ورزشهای رفع درد زانو / بهبود درد زانو با ورزش در آب

بهبود درد زانو با ورزش در آب

ورزشهای آبی از جمله فعالیت هایی می‌باشند که برای بهبود آرتروز زانو و کاهش درد در این ناحیه توسط پزشکان توصیه می‌گردد. البته لازم به یادآوری است که این قبیل ورزشها (ورزشهای آبی)، برای بیمارانی که به امراض اسکلتی و استخوانی دیگری نیز مبتلا هستند می‌تواند مفید باشد.

شاید یکی از سوالاتی که در ادامه مطرح گردیده، سوال شخص شما هم باشد که در این مطلب سعی شده به آنها پاسخی مناسب و مختصر داده شود. این سوالات عبارتند از:

شما چه تصوری در مورد ورزشهای آبی دارید؟
به نظر شما ورزشهای آبی چطور می توانند به بهبود درد زانو کمک کنند؟
چه نقطه اشتراکی بین بیماری های مختلف وجود دارد که این گونه ورزشها برای همه آنها می تواند مفید باشد؟

آشنایی با ورزش های آبی و عملکرد آنها در بهبود وضعیت بیماری، به شما دید بهتری نسبت به انتظاری که باید از این نوع ورزش ها داشته باشید، می دهد. در ادامه با ورزش های آبی آشنایی بیشتر و کلی پیدا خواهید کرد.

اینستاگرام دکتر علی نقره کار

چرا ورزشهای آبی برای بیماری های اسکلتی-عضلانی مناسب هستند؟

همانطور که میدانید در آب به دلیل شناور بودن وزن بدن، حرکات مختلف با فشار کمتری همراه است. تصور کنید در آب راه می‌روید؛ آیا فشار وارده بر بدن شما با زمانی که خارج از آب و روی زمین در حال حرکت هستید یکسان است؟ قطعاً چنین نیست
در واقع می‌توان گفت: آب با کنترل فشار بر مفاصل و بخشهای مختلف بدن، به اعضای آسیب دیده کمک می‌کند تا هم ترمیم شوند و هم فشار کمتری را متحمل گردند.

بهبود درد زانو با ورزش در آب

شرایط انجام ورزشهای آبی به طور صحیح

با وجود اینکه تحرک و ورزش در آب می‌تواند فواید بسیاری داشته باشد، ولی اینکار نیازمند رعایت شرایط خاصی است که با لحاظ کردن این شرایط می‌توان انتظار بهبودی و تسکین دردهای اسکلتی- عضلانی و مفاصل را داشت. این شرایط عبارتند از:

بهبود درد زانو با آب درمانی

یکی از مشکلاتی که اغلب افراد به طور حاد و مزمن در زندگی خود تجربه می‌نمایند، احساس درد است. درد جدای از عامل ایجاد آن، می‌تواند کار و زندگی روزمره شما را تحت تأثیر قرار دهد و در مواردی، به شدت ناتوان کننده باشد. اگر در جایی از بدن خود دردی احساس می‌کنید، با مراجعه به کلینیک دکتر علی نقره کار دارای برد تخصصی آنستزیولوژی و درد، می‌توانید به بهبود این شرایط بپردازید.


آدرس مطب : تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند، ساختمان مرکزی پزشکان،طبقه اول
تلفن : 88670088 - 021

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
فیلم نحوه جراحی دیسک کمر با لیزرفیلم نحوه جراحی دیسک کمر با لیزر

شما در این مطلب از طریق لینک ایجاد شده می‌توانید فیلم جراحی دیسک کمر به کمک لیزر را مشاهده نمایید. جراحی دیسک کمر با لیزر، روشی است که بدون نیاز به برش، بخیه و عوارض جراحی باز، کمر درد شما را بهبود می‌بخشد ... ادامه مطلب

انواع کمر دردانواع کمر درد

اگر کمردرد بیش از سه ماه به طول انجامد به آن کمردرد مزمن میگویند. اگر کمردرد شما بعد از 72 ساعت از زمان شروع بهتر نشد با پزشکتان مشورت کنید. ... ادامه مطلب

عمل بسته دیسک با لیزرعمل بسته دیسک با لیزر

دیسک کمر و درد طاقت فرسای ناشی از آن، یکی از مشکلات رایجی است که کار و زندگی روزمره را تحت تاثیر قرار داده و حرکت را به شدت محدود می‌نماید. درمان قطعی دیسک کمر با لیزر، بدون عوارض عمل باز و دوران نقاهت طولانی،روشی موثر در رفع درد ناشی از این بیماری محسوب می‌شود ... ادامه مطلب

دکتر علی نقـره کار فلوشيپ فوق تخصصي درد از دانشگاه علوم پزشكي ایران . بورد تخصصي آنستزيولوژي و مراقبتهاي ويژه از دانشگاه علوم پزشكي تهران . بازرس انجمن رژيونال آنستزي و درد ايران (ISRAPM)
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465