تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند، ساختمان مرکزی پزشکان،طبقه اول - تلفن : 88670088 - 021
درمان نوین آرتروز زانوجراحی بسته دیسک کمرجراحی بسته دیسک کمر
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مطالب مربوط به درد لگن / تزریق در مفصل ساکروایلیاک برای درمان درد باسن

تزریق در مفصل ساکروایلیاک برای درمان درد باسن

درد لگن با منشا مفصل ساکروایلیاک به علت آسیب‌دیدگیِ مفاصلی که بین ستون فقرات و لگن وجود دارند، به وجود می‌آید. در شناساسی سندرم مفصل ساکروایلیاک، تشخیص دقیق و صحیح اهمیت دارد. در اوایل قرن 20 ام، کمردرد را معمولاً به سندرم مفصل ساکروایلیاک نسبت می‌دادند. به عبارتی هر دردی که در ناحیه‌ی کمر، باسن یا پا تشخیص داده می‌شد را به این سندرم نسبت می‌دادند. امروزه تزریق در مفصل ساکروایلیاک می‌تواند منجر به رهایی از درد در این ناحیه گردد.

تزریق در مفصل ساکروایلیاک برای درمان درد باسن از جمله اقداماتی است که در کلینیک درد دکتر علی نقره کار انجام می‌شود و سبب درمان و بهبود دردهای این ناحیه می‌گردد. لطفا جهت هماهنگی و تعیین نوبت با شماره تلفن 88670088 - 021 تماس حاصل فرمایید.

تشخیص ابتلا به مشکلات مفصل ساکروایلیاک

تشخیص ابتلا به اختلالات مفصل خاجی دشوار است. مفاصل در عمق بدن قرار دارند و معاینه کردن یا انجام تست‌های حرکتی در آنها برای پزشک بسیار دشوار است. غالباً مشکلات مفاصل ساکروایلیاک در عکس‌های گرفته شده با اشعه ایکس، ام آر آی یا سی تی اسکن دیده نمی‌شود. علائم ابتلا به این عارضه بسیار مشابه علائم سیاتیک، فتق دیسک و آرتروز ران است. متخصص درد ممکن است مراحل زیر را برای تشخیص ابتلا به اختلالات مفصل خاجی انجام دهد:

درمان درد لگن با تزریق

مفصل ساکروایلیاک

در انتهای ستون فقرات، استخوان خاجی قرار گرفته است. مفصل ساکروایلیاک استخوان خاجی را به لگن متصل می‌کند. محل دقیق این مفصل درست در قسمت پشتی لگن، بین استخوان‌های خاجی و استخوان ایلیوم، که قسمت کناری لگن را تشکیل می‌دهد؛ است. این مفصل می‌تواند منشأ درد در قسمت پایین کمر و پا باشد. این مفصل به انتقال وزن از بالا تنه به پاها کمک می‌کند. حرکات این مفصل در راه رفتن نرم و روان به شخص کمک می‌کند. این مفصل در مقابل برخی از صدمات آسیب‌پذیر است مثل افتادن در گودال به هنگام دویدن و یا مثلاً در زمان نزدیک به تصادف که پای خود را تا آن‌جا که می‌توانید محکم روی ترمز ماشین می‌زنید.

در هر دوی این موارد، مفصل ساکروایلیاک در معرض یک نیروی برشی قرار می‌گیرد به صورتی که پا و بقیه‌ی بدن در جهت مخالف یکدیگر حرکت می‌کنند. اگر یک یا هر دو مفصل ساکروایلیاک آسیب ببیند می‌تواند باعث ایجاد ناراحتی و دردمزمن گردد.

ادرس اینستاگرام دکتر علی نقره کار

درمان درد لگن با تزریق در مفاصل ساکروایلیاک

تزریق در مفصل ساکروایلیاک تحت هدایت فلوروسکوپی (تصویربرداری اشعه X) می‌تواند به دقت محل درد را یافته و درد را تسکین دهد. تزریق در مفصل ساکروایلیاک پزشکان را قادر می‌سازد تا تأیید کنند که آسیب این مفصل منشأ ایجاد علایم است. این روش تشخیصی دقیق، پروسه‌ای درمانی نیز بوده و باعث کاهش چشمگیر درد می‌گردد. تزریق در مفصل ساکروایلیاک به سادگی انجام می‌پذیرد. اگر این تزریقات موجب کاهش درد نشوند، می‌توانیم عصب های مفصل را با استفاده از امواج رادیویی قطع کنیم. یک تکنیک جدید یعنی قطع با امواج رادیوفرکانسی سرد، این امکان را ایجاد می‌کند که درد مفصل ساکروایلیاک را به طور مؤثر وامن درمان کنیم.

توجه: این اطلاعات جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی باشد.

در صورتی که به تشخیص پزشک برای رفع تنگی کانال نخاعی، مجبور به انجام عمل جراحی هستید، بهتر است در صورت امکان مراکزی را بیابید که از روشهای کمتر تهاجمی برای این کار استفاده می کنند. کمتر تهاجمی بودن روش بکار گرفته شده باعث می شود؛ دوره بازیابی و ریکاوری پس از عمل جراحی به میزان قابل ملاحظه ای کمتر شود و همچنین خطرات و عوارض پس از انجام عمل جراحی هم کاهش پیدا کند.


آدرس مطب : تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند، ساختمان مرکزی پزشکان،طبقه اول
تلفن : 88670088 - 021

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آیا زمان جراحی باز جهت درمان تنگی کانال نخاعی فرا رسیده است؟آیا زمان جراحی باز جهت درمان تنگی کانال نخاعی فرا رسیده است؟

جراحی باز تنگی کانال نخاعی معمولاً تنها برای افرادی توصیه می‌شود که از درمان‌های محافظه کارانه و کم تهاجمی خسته شده اند، اما هنوز از درد ناتوان کننده ‌ای رنج می‌برد ... ادامه مطلب

چه عواملی موجب درد پایین کمر میشوند؟چه عواملی موجب درد پایین کمر میشوند؟

در این مقاله به بررسی آسیب ها، بیماری ها و سایر عللی که زمینه ساز درد پایین کمر می‌شوند؛ می‌پردازیم. دانستن این موارد شاید بتواند برای شناخت هرچه بیشتر شما از این درد کمک کننده باشد ... ادامه مطلب

انواع آسیب به مفاصل انگشتان دستانواع آسیب به مفاصل انگشتان دست

در این مقاله توضیح می‌دهیم که چه زمانی و تحت چه شرایطی انگشتان دست دچار آسیب می‌شوند و چه نشانه هایی از ایجاد مشکل در انگشتان حکایت دارد. همچنین علائمی را که باید از آنها آگاه باشید و درمان‌های بالقوه را مورد بحث قرار می‌دهیم. ... ادامه مطلب

دکتر علی نقـره کار فلوشيپ فوق تخصصي درد از دانشگاه علوم پزشكي ایران . بورد تخصصي آنستزيولوژي و مراقبتهاي ويژه از دانشگاه علوم پزشكي تهران . بازرس انجمن رژيونال آنستزي و درد ايران (ISRAPM)
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465