تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند، ساختمان مرکزی پزشکان،طبقه اول - تلفن : 88670088 - 021
جراحی بسته دیسک کمردرمان نوین آرتروز زانودرمان نوین آرتروز گردن و کمر
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مطالب آموزشی / غذاهای انرژی بخش برای فیبرومیالژیا

غذاهای انرژی بخش برای فیبرومیالژیا

غذاهای انرژی زا گزینه بسیار خوبی برای برطرف کردن کسالت و خستگی هستند. در اینجا پنج غذای انرژی‌زا به عنوان بخشی از رژیم غذایی فیبرومیالژی یا فیبرومیالژیا (fibromyalgia) معرفی شده است .

غذاهای انرژی بخش
شماره یک: میوه ها

میوه های  فیبرومیالژیا
میوه ها ترکیبی از کربوهیدراتهای پیچیده و مواد مغذی دیگر هستند بنابراین انرژی لازم برای فعالیت شما در طول روز را تأمین میکنند. خواه فعالیت ورزشی داشته باشید یا تنها کارهای خانه را انجام دهید در هر صورت میوه ها برای تأمین انرژی شما مناسب هستند. میوه هایی مانند سیب و موز علاوه بر این که فیبر مورد نیاز شما را تأمین میکنند، سطح انرژی شما را افزایش میدهند. میوه ها را به صورت میان وعده و یا به صورت ترکیب با وعده غذایی مصرف کنید.

شماره دو: سبزیجات

سبزیجات فیبرومیالژیا
سبزیجات نیز مانند میوه ها محتوای فیبر زیادی دارند به همین علت گوارش آنها مدت بیشتری طول کشیده و مانع نوسان سطح قند خون میشوند و سطح انرژی را در حالت پایدار نگه میدارند. برای مثال میتوانید املت اسفناج، سالاد های حاوی پیاز و فلفل دلمهای و سبزیجات بخارپز مانند بروکلی مصرف نمایید.

شماره سه : منابع امگا ۳ مانند ماهی سالمون

منابع امگا 3
ماهی سالمون و سایر غذاهای غنی از امگا سه عملکرد مغز را تقویت کرده و انرژی روانی به شما میبخشند. غذاهای حاوی امگا سه به کاهش التهاب فیبرومیالژیا و کاهش درد کمک میکنند. برای دریافت امگا ۳ میتوانید گردو را به عنوان میان وعده یا همراه با وعده غذایی مصرف کنید.

آدرس اینستاگرام دکتر علی نقره کار

شماره چهار: منابع پروتئین مانند مغزهای درختی

منابع پروتئین مانند مغزهای درختی
پروتئین انرژی لازم برای عضلات را تأمین مینماید. خستگی و کم انرژی بودن دو علامت شایع فیبرومیالژیا هستند، بنابراین پروتئین کم چربی بیشتری مصرف کنید. سعی کنید در تمام وعدههای غذایی خود پروتئین داشته باشید. از جمله منابع پروتئینی عبارتند از مرغ، ماهی، حبوبات و مغزهای درختی مانند بادام و بادام هندی.

شماره پنج: آب بخورید

آب غذای انرژی بخش برای فیبرومیالژیا
آب اگر چه یک نوشیدنی معمولی به حساب میآید اما بخش مهم و حیاتی از یک برنامه غذایی برای فیبرومیالژیا محسوب میشود. بی آبی بدن با کمبود انرژی همراه است بنابراین توجه داشته باشید حتماً مقدار آب توصیه شده روزانه را دریافت نمایید. آب را میتوانید همراه با هر وعده غذایی و بین وعدههای غذایی مصرف کنید. هر جا که میروید همراه با خود یک بطری آب ببرید تا دائماً بتوانید به بدن خود آب برسانید.
سبک زندگی سالم
برای غلبه بر فیبرومیالژیا باید هر چیزی که بدنتان به آن نیاز دارد، به آن برسانید.سبک زندگی سالم برای فیبرومیالژیا شامل غذاهای انرژی بخش، مقدار زیادی استراحت و ورزش در حد متوسط میباشد تا سطح انرژی پایدار بماند.


آدرس مطب : تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند، ساختمان مرکزی پزشکان،طبقه اول
تلفن : 88670088 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
درد عصب سیاتیک و درمان غیرجراحی سیاتیکدرد عصب سیاتیک و درمان غیرجراحی سیاتیک

سیاتیک (Sciatica ) یک علامت است که در آن درد پا که شبیه درد گرفتگی شدید، دردی شبیه به تیر خوردن و یا درد انتشاری از کمر به پا است تجربه میشود که باعث میشود نشستن یا ایستادن برای فرد غیر ممکن شود ... ادامه مطلب

درمان درد ستون فقرات با جراحی های بسته دیسکدرمان درد ستون فقرات با جراحی های بسته دیسک

با توجه به عوارض فراوان و سنگین جراحی های باز دیسک کمر، امروزه در برخی از موارد امکان انجام روشهای جراحی بسته برای برداشتن فشار از روی دیسک فراهم آمده است ... ادامه مطلب

کاربرد سونوگرافی در ریشه یابی دردکاربرد سونوگرافی در ریشه یابی درد

به ما کمک سونوگرافی می توان بافت‌ های نرمی را که در اشعه ایکس یا MRI دیده نمی‌ شوند، مانند تاندون‌ ها یا رباط‌ ها، را دید ... ادامه مطلب

دکتر علی نقـره کار فلوشيپ فوق تخصصي درد از دانشگاه علوم پزشكي ایران . بورد تخصصي آنستزيولوژي و مراقبتهاي ويژه از دانشگاه علوم پزشكي تهران . بازرس انجمن رژيونال آنستزي و درد ايران (ISRAPM)
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465