تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند، ساختمان مرکزی پزشکان،طبقه اول - تلفن : 88670088 - 021
اختلال در سیستم مخابراتی

شناخت انواع سردرد

سردرد به درد یا ناراحتی در ناحیه ی سر، پوست سر یا گردن گفته می‌شود. علل جدی و وخیم سردرد بسیار کم هستند و در اغلب موارد، سردردها دلایل نگران کننده ای ندارند و در بیشتر موارد افراد می توانند با اصلاح سبک زندگی، یادگیری فنون آرام بخشی و گاهاً با مصرف دارو و برخی روشهای مانند تحریک عصب پس سری ، سردرد خود را کنترل کرده و احساس خیلی بهتری داشته باشند.

تحريك عصب پس سري و فوق چشمي بعنوان روشی جدید و موثر برای درمان سردردهای میگرنی و ناحیه پشت سر محسوب می‌ شود. دکتر علی نقره کار فلوشيپ فوق تخصصي درد از دانشگاه علوم پزشكی ایران، می‌ توانند با بلوک عصب پس سری به طور ایمن و با تاثیر گذاری بالا این قبیل سردردها را بهبود بخشند. جهت تعیین نوبت و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88670088 - 021 تماس حاصل فرمایید.

انواع شایع سردرد

سردردهای تنشی

شایع ترین انواع سردرد احتمالاً به دلیل انقباض و سفتی عضلات شانه ، گردن، جمجمه و فک به وجود می آیند. به این سردردها، سردردهای تنشی می گوییم. سردردهای تنشی می توانند با استرس، افسردگی، اضطراب، آسیب به سر یا نگهداری سر و گردن در یک موقعیت نا مطلوب ارتباط داشته باشند. سردردهای تنشی تمایل دارند هر دو طرف سر را درگیر کنند. این سردردها اغلب از پشت سر آغاز شده و به جلو کشیده می شوند. درد سر می تواند به صورت مبهم یا فشارنده مانند یک نوار محکم دور سر یا قرار گرفتن سر بین گیره احساس شود. ممکن است در شانه ها، گردن یا فک احساس سفتی و دردناکی داشته باشید.

سردردهای میگرنی

سردردهای میگرنی، دردهای شدیدی هستند که معمولاً همراه با دیگر علایم مانند تغییر در بینایی یا احساس تهوع بروز می کنند. سردرد میگرنی می تواند به صورت ضربان دار و تپشی حس شود. این سردرد تمایل دارد در یک طرف سر شروع گردد اگرچه ممکن است به هر دو طرف کشیده شود. ممکن است در سردرد میگرنی، فرد مبتلا ادعا داشته باشد که مجموعه ای از علائم هشدار دهنده هستند که پیش از سردرد ظاهر می شوند. این سردرد معمولاً با حرکت سر به اطراف بدتر می شود.

سردردهای برگشتی

سردردهایی هستند که مرتباً تکرار می شوند و معمولاً در اثر استفاده ی بیش از حد از مسکن ها ایجاد می گردند. این سردردها را همچنین می توان سردردهای ناشی از مصرف بیش از حد دارو نامید. بیمارانی که بیش از سه روز در هفته به طور منظم داروهای کاهش دهنده ی درد استفاده می کنند ممکن است گرفتار این نوع سردرد شوند.

سردردهای خوشه ای

سردردهای خیلی تیز و خیلی دردناکی هستند که برای چند ماه هر روز چند نوبت اتفاق می افتند و پس از آن برای چند ماه هیچ سردردی در فرد اتفاق نمی افتد.

سردردهای سینوسی

این سردردها باعث ایجاد درد در جلوی پیشانی و صورت می گردند. این سردردها به علت التهاب مجرای سینوس ها در پشت گونه ها، بینی و چشمها رخ می دهند. این دردها با خم کردن سر به جلو و به هنگام بیدار شدن در صبح تشدید می گردند. سردردها ممکن است هنگام سرماخوردگی، تب داشتن یا سندرم پیش از قاعدگی رخ دهند.

سردرد ناشی از اختلال آرتریت تمپورال شریانی

در اختلال آرتریت تمپورال شریانی که به بخشی از سر، گیجگاه و گردن خونرسانی می کند دچار التهاب می گردد.

آدرس اینستاگرام دکتر علی نقره کار

سردرد گردنی (سرویکوژنیک)

سردرد گردنی (سرویکوژنیک) نوعی از سردرد است که به صورت درد مزمن در نیمی از جمجمه مشخص می گردد و در واقعی دردی راجعه از قسمت مهره های گردنی و یا بافت نرم ناحیه ی گردن به نیمی از سر می باشد. یک سردرد به ندرت ممکن است نشانه ای از یک علت جدی تر باشد.

توجه: این اطلاعات جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی باشد. در موارد سردردهای مقاوم به دارو بلوکهای عصبی خاصی برای کاهش سردرد کمک کننده است.

جراحی لیزری دیسک کمر ، یکی از متدهای نوین درمانی است که بدون ایجاد برش جراحی و عوارض پس از آن، به درمان دیسک کمر و رفع مشکلات آن می‌ پردازد. توجه داشته باشید؛ مهارت و تجربه پزشک متخصص در ارائه بهترین نتایج، نقشی کلیدی و تعیین کننده‌ ای خواهد داشت. به همین جهت توصیه می‌ کنیم؛ برای انجام جراحی لیزری دیسک کمر، به پزشکان متخصص و مجرب مراجعه نمایید.


آدرس مطب : تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند، ساختمان مرکزی پزشکان،طبقه اول
تلفن : 88670088 - 021

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بلاک عصب سوپرا اسپایناتوس چیست؟بلاک عصب سوپرا اسپایناتوس چیست؟

عصب سوپرا اسکاپولار یکی از مهمترین عصب‌ هایی است که از شانه حمایت می‌ کند. ... ادامه مطلب

بررسی آسیب ریشه های عصبی گردنبررسی آسیب ریشه های عصبی گردن

گردن قسمتی از بدن مهره دارن است که وزن سر را تحمل کرده و از اعصابی حمایت می کند که حامل اطلاعات حسی و حرکتی از مغز به سایر نقاط بدن هستند. ... ادامه مطلب

مداخلات درمانی مربوط به نقاط ماشه ای در بیماران فیبرومیالژی (دردهای عضلانی)مداخلات درمانی مربوط به نقاط ماشه ای در بیماران فیبرومیالژی (دردهای عضلانی)

تزریق در نقاط ماشه‌ای همان تزریق در عضلات دردناک است. تزریق در نقاط ماشه‌ ای باعث شل شدن عضلات و برطرف شدن درد می‌ شود ... ادامه مطلب

دکتر علی نقره کار - فوق تخصص درد

دکتر علی نقـره کار فلوشيپ فوق تخصصي درد از دانشگاه علوم پزشكي ایران . بورد تخصصي آنستزيولوژي و مراقبتهاي ويژه از دانشگاه علوم پزشكي تهران . بازرس انجمن رژيونال آنستزي و درد ايران (ISRAPM)
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465