تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند، ساختمان مرکزی پزشکان،طبقه اول - تلفن : 88670088 - 021
درمان نوین آرتروز گردن و کمرجراحی بسته دیسک کمردکتر علی نقره کار
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مطالب آموزشی / درمان دردهای باقیمانده از عمل جراحی باز دیسک

درمان دردهای باقیمانده از عمل جراحی باز دیسک

درد مزمن پایین کمر و پاها در نتیجه­ ی تنگی کانال مرکزی نخاع دردی شایع و ناتوان کننده است. بروز دردهای پس از جراحی باز ستون فقرات کمری و سندرم شکست جراحی کمر در طی سالیان اخیر در حال افزایش­ بوده است. علل احتمالی سندرم پس از جراحی ستون فقرات کمری شامل تنگی اکتسابی، فیبروز اپی­دورال، آراکنوئیدیت (التهاب عنکبوتیه)، رادیکولوپاتی (اختلال در ریشه­های نخاعی) و بیرون ­زدگی دیسک عود کننده می­باشند.

فیبروز اپی­دورال (چسبندگی) علت ایجاد سندرم شکست جراحی کمر در 20 تا 36 درصد کل موارد می­باشد. رفع چسبندگی فضای اپی­دورال، جهت درمان دردهای مزمن و مقاوم کمر و پاها پس از جراحی کمر، از طریق انجام عمل بسته در مدیریت درد مداخله‌­ای به کار گرفته شده است. این عمل اغلب با نتایج موفقیت آمیز در کاهش درد توسط دکتر علی نقره کار، دارای بورد تخصصی آنستزیولوژی و درد انجام می‌شود. لطفا جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88670088 - 021 تماس حاصل فرمایید.

وقتی که درد پاها و کمر پس از تزریق در فضای اپی­دورال از بین نمی­رود چه می­کنیم؟

در این موارد اغلب جراحی باز انتخاب مناسبی نیست و اصولا مشکل شما ممکن است مناسب برای جراحی مجدد نباشد و یا ممکن است شما تمایلی به انجام جراحی نداشته باشید و نگران خطرات جراحی و امکان بی­نتیجه بودن آن باشید. ممکن است هزینه های جراحی برای شما زیاد باشد.

کودال نوروپلاستی

عمل بسته ی رفع چسبندگی که با نام عمل کودال نوروپلاستی با کاتتر راکس نیز شناخته می­شود، به بیمارانی که از تزریق اپی­دورال جواب نگرفته­ اند کمک می­کند و باعث تسکین درد آن­ها می­شود. پس از جراحی، عفونت یا خونریزی، در طی فرآیند بهبودی، اثرجای زخم یا اسکار(چسبندگی) به جا می­ماند. این اسکار سبب ایجاد مشکلاتی می­گردد که می­توانند ایجاد درد کنند. اعصاب در ستون فقرات شما همانند پیستون در موتور ماشین نیاز دارند که آزادانه حرکت کنند، به طوری که زمانی که شما حرکت می­کنید، اعصاب نیز تکان می­خورند.

اسکار یا جای زخم به اعصاب می ­چسبد و مانع حرکت آزادانه­‌ی اعصاب می­گردد. اسکارها همچنین احتمال دارد باعث بسته شدن وریدهای اپی­دورال گردند که این وریدها متحقن و برآمده خواهند شد. این وریدهای برآمده خود می­توانند به اعصاب مجاور فشار آورده و عامل ایجاد التهاب و درد در اعصاب گردند. عمل بسته ی رفع چسبندگی می­تواند در این موارد سودمند واقع گردد چرا که اسکار را تجزیه کرده و از بین می­برد.

در حدود 95 درصد موارد، عمل رفع چسبندگی به صورت سرپایی در یک مرحله انجام می­شود. این عمل می­تواند به صورت سه روزه نیز انجام شود. در طی این عمل ما یک کاتتر فنری خاص (به نام کاتتر راکس) را به محل ایجاد اسکار وارد می­کنیم. این کاتتر به قدر کافی نرم است تا موجب صدمه به اعصاب نگردد و البته دارای قوام کافی است تا بتوانیم آن را به محل دلخواه هدایت کنیم.

سپس داروهای خاصی که نقش هضم کننده چسبندگیها را دارد تزریق میکنیم. تا به ارامی و در عرض یک ماه چسبندگیها از بین بروند. دقت کنید هر چه از زمان عمل باز بیشتر گذشته باشد به دلیل قطورتر شدن چسبندگیها هضم و آزاد سازی آن نیز مشکلتر است و شاید نیاز به تکرار دوره های تزریق با کاتتر راکس در طی سال باشد.

اینستاگرام دکتر علی نقره کار

روش جدید از بین بردن چسبندگی‌های ناشی از عمل باز:

یک روش بسیار جدید و کارامد رفع چسبندگیهای ناشی از عمل باز اپیدوروسکوپی (آندوسکوپی نخاع) است. در این روش با استفاده از دوربین و تصویر روی مانیتور، محل چسبندگیها با بالن و لیزر بطور مکانیکی از بین میروند.

توجه: این اطلاعات جایگزین مشاوره با متخصصین مربوطه نمی­باشد.

یکی از مشکلاتی که اغلب افراد به طور حاد و مزمن در زندگی خود تجربه می‌نمایند، احساس درد است. درد جدای از عامل ایجاد آن، می‌تواند کار و زندگی روزمره شما را تحت تأثیر قرار دهد و در مواردی، به شدت ناتوان کننده باشد. اگر در جایی از بدن خود دردی احساس می‌کنید، با مراجعه به کلینیک درد دکتر علی نقره کار دارای بورد تخصصی آنستزیولوژی و درد، می‌توانید به بهبود این شرایط بپردازید.


آدرس مطب : تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند، ساختمان مرکزی پزشکان،طبقه اول
تلفن : 88670088 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
درمان ديسك گردن با ليزردرمان ديسك گردن با ليزر

يكي از درمانهاي نوين ديسك گردن، درمان ديسك بيرون زده گردن بوسيله ليزر ميباشد ... ادامه مطلب

دردهای ناشناخته کمریدردهای ناشناخته کمری

کمردرد غیر اختصاصی نوعی از کمر درد است که نه شما و نه پزشکتان نمی‌ توانید به‌طور قطعی و دقیق آن را ریشه‌ یابی کنید. به عبارت دیگر، این درد ها مربوط به یک بیماری خاص و قابل تشخیص نیستند. کمر درد غیر اختصاصی معمولاً ماهیتی مکانیکی دارد، به این دلیل که هنگام حرکت ستون فقرات ایجاد می‌ شود. ... ادامه مطلب

عوارض و خطرات مصرف گاباپنتینعوارض و خطرات مصرف گاباپنتین

گاباپنتین دارویی است که گاهی به عنوان داروی درمان صرع استفاده می‌شود. ممکن است برای درمان صرع در افراد بالای 12 سال و برای تشنج های ناقص کودکان 3 تا 12 سال این دارو تجویز شود ... ادامه مطلب

دکتر علی نقـره کار فلوشيپ فوق تخصصي درد از دانشگاه علوم پزشكي ایران . بورد تخصصي آنستزيولوژي و مراقبتهاي ويژه از دانشگاه علوم پزشكي تهران . بازرس انجمن رژيونال آنستزي و درد ايران (ISRAPM)
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465