تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند، ساختمان مرکزی پزشکان،طبقه اول - تلفن : 88670088 - 021
درمان نوین آرتروز زانودرمان نوین آرتروز گردن و کمرجراحی بسته دیسک کمر
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / درمان درد به روش تزریقی / درمان قطعی درد عصب سه قلو صورت با بلوک عصبی تریژمینال

درمان قطعی درد عصب سه قلو صورت با بلوک عصبی تریژمینال

یکی از بیماری هایی که باعث درد صورت می شود، نورآلژی تری ژمینال یا درد عصب سه قلو واقع در قاعده جمجمه است که ناشی از فشار دادن رگ خونی به عصب سه قلو می باشد. سه شاخه عصب سه قلو از قسمت های بالایی، میانی و تحتانی هر طرف صورت می گذرد و ممکن است بیش از یک شاخه عصبی تحت تأثیر قرار گیرد. اسپاسم درد ناتوان کننده امکان دارد فقط چند ثانیه تا چند دقیقه طول بکشد و یا ممکن است در حملات مکرر ظاهر شود. بیماران هرگز نمی دانند چه زمانی یک دوره درد نورآلژی سه قلو را تجربه خواهند کرد.

بلوک عصب تری ژمینال و رادیوفرکوئنسی عصب از جمله اقداماتی است که برای درمان قطعی درد عصب سه قلو صورت در کلینیک درد دکتر نقره کار انجام می شود. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد این روشها و هماهنگی با این مرکز از طریق تماس با شماره تلفن 88670088 - 021 اقدام فرمایید.

آناتومی عصب سه قلو صورت

عصب سه قلو یک عصب مغذی با ریشه های حسی و حرکتی است که زوج پنجم مغز را تشکیل می دهد و دارای چهار هسته بوده که در اعمال حسی یا حرکتی شرکت می کنند. عصب سه شاخه، حس پوست صورت و دندان ها را تشکیل می دهد. این عصب به‌ عنوان یک ریشه عصبی حرکتی و حسی از رویه جانبیپل مغذی بیرون می‌آید، سپس غده‌ مانند می شود و به‌ صورت گره در می‌آید.

عصب سه قلو مسئول انتقال حس از صورت به مغز هستش که دارای سه بخش ناحیه پیشانی، چشم،گونه و فک می باشد.

درمان قطعی درد عصب سه قلو صورت

علائم درد عصب نورآلژی تری ژمینال صورت

این بیماری با علائمی همچون، درد های تیر کشنده و خنجری در نواحیه مختلف صورت مانند سه شاخه چشم، فک فوقانی و فک تحتانی همراه است و فعالیت هایی به ظاهر ساده مثل غذا خوردن، مسواک زدن و خندیدن باعث تشدید این درد می شود. در حالیکه درد سه قلو معمولاً به یک طرف صورت محدود می شود، حدود 10 درصد از مبتلایان به نورآلژی سه قلو در هر دو طرف صورت درد دارند به طوریکه برخی بیماران این دردها را ممکن است با درد هایی مثل دندان درد اشتباه بگیرند.

علائم دیگری مانند سوزن سوزن شدن یا احساس بی حسی صورت قبل از ایجاد درد طبیعی است و در هر جایی که عصب سه قلو و شاخه های آن باشند، از جمله پیشانی، چشم ‌ها، لب‌ ها، لثه ‌ها، دندان‌ ها، فک و گونه‌ ها، درد وجود دارد.
این دردها را میتوان ابتدا با بلاک اعصاب سه قلو و در ادامه با سوزاندن این اعصاب بهبود بخشید که در ادامه به آن می پردازیم.

اینستاگرام دکتر علی نقره کار

درمان نورآلژی سه قلو (عصب تری ژمینال) با امواج رادیوفرکوئنسی RF

برای درمان این عارضه در افراد بالای 60 سال، ابتدا بلاک (قطع مسیر درد) عصب تری ژمینال به وسیله تزریق معمولی انجام می شود. اگر این تزریق باعث کمک به کاهش و بهبود درد شود، در مرحله ی بعد از دستگاه رادیوفرکوئنسی جهت درمان طولانی مدت استفاده می شود، به طوریکه عصب تری ژمینال با امواج رادیویی می سوزد.

این درمان کم تهاجم، علت مشکل را درمان کرده و طولانی ترین تسکین را ارائه می دهد و همچنین خطر عوارض جانبی بعد از عمل مانند بی حسی را به حداقل می رساند.

دیسک کمر و درد طاقت فرسای ناشی از آن، یکی از مشکلات رایجی است که کار و زندگی روزمره را تحت تاثیر قرار داده و حرکت را به شدت محدود می‌نماید. دکتر علی نقره کار دارای بورد تخصصي آنستزيولوژي و مراقبتهاي ويژه، در برخی موارد می‌تواند به کمک جراحی لیزری دیسک کمر ، که یکی بهترین روشهای درمان دیسک است؛ بدون عوارض عمل باز و دوران نقاهت طولانی، به درمان بیماری شما بپردازد.


آدرس مطب : تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند، ساختمان مرکزی پزشکان،طبقه اول
تلفن : 88670088 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
علائم تحت فشار بودن عصب گردن و کمرعلائم تحت فشار بودن عصب گردن و کمر

رادیکولوپاتی اصطلاحی است که به بیماری های ریشه های عصبی نخاعی اشاره دارد. رادیکولار نیز اصطلاحی در پزشکی است که به معنای ریشه بوده و به ریشه عصبی نخاعی اشاره دارد. یکی از علل شایع رادیکولوپاتی فشرده شدن ریشه عصبی نخاعی است. ... ادامه مطلب

بلوک عصبی ستون فقرات برای تشخیص و درمان دردبلوک عصبی ستون فقرات برای تشخیص و درمان درد

بلوک عصبی نخاعی یک روش کمترتهاجمی است که هم برای تشخیص و هم برای درمان کمردرد استفاده میشود. هدف از بلوک عصبی نخاعی، رساندن دارو به طور مستقیم به محل خاص درد است. هنگامی که شما یک بلوک عصبی تشخیصی انجام میدهید، هدف این است که بفهمید آیا یک داروی خاص، درد شما را تسکین میدهد یا خیر. ... ادامه مطلب

علت و درمان اسپاسم و درد ناگهانی مقعدعلت و درمان اسپاسم و درد ناگهانی مقعد

اسپاسم و درد ناگهانی مقعد یا پروکتالژیا فوگاکس، یک سندرم غیر بدخیم و گرفتگی ای است که در اطراف باسن و راست روده احساس می شود. ‌این درد نتیجه اسپاسم یا گرفتگی عضلات کف لگن، عضلات اسفنکتر مقعد یا عضلات راست روده است. ... ادامه مطلب

دکتر علی نقـره کار فلوشيپ فوق تخصصي درد از دانشگاه علوم پزشكي ایران . بورد تخصصي آنستزيولوژي و مراقبتهاي ويژه از دانشگاه علوم پزشكي تهران . بازرس انجمن رژيونال آنستزي و درد ايران (ISRAPM)
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465