تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند، ساختمان مرکزی پزشکان،طبقه اول - تلفن : 88670088 - 021
درمان نوین آرتروز زانودرمان نوین آرتروز گردن و کمردکتر علی نقره کار
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مطالب مربوط به درد لگن / درمان التصاق شرمگاهی با محلول استاندارد پرولوتراپی (پی آر پی)

درمان التصاق شرمگاهی با محلول استاندارد پرولوتراپی (پی آر پی)

آسیبهای التصاق شرمگاهی (pubic symphysis) و راموس شرمگاهی (محل اتصال لگنچه ها از جلو) وضعیتی شایع و متداول است. التصاق شرمگاهی یک مفصل غضروفی است که از اتصال دو استخوان حلقوی شکل لگن بی‌نام (هیپ) در جلو از قسمت سطح داخلی تنه شرمگاهی‌های چپ و راست ایجاد می‌گردد. در ساختمان این مفصل علاوه بر غضروف شفاف (هیالن)، یک دیسک یا بالشتکی از غضروف لیفی (فیبری) وجود دارد. نام‌های دیگر التصاق شرم‌گاهی عبارتند از سیمفیزیس پوبیس (به انگلیسی: Pubic symphysis) و ارتفاق عانه. کاربران گرامی برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این عارضه و روشهای درمانی آن، به ادامه مطلب توجه نمایید.

شما می‌توانید برای درمان التصاق شرمگاهی یا سمفیزیس پوبیس با پرولوتراپی (پی آر پی - ازن) به کلینیک تخصصی درمان درد دکتر علی نقره کار مراجعه نمایید. لطفا جهت تعیین نوبت با شماره تلفن 88670088 - 021 تماس حاصل فرمایید.

التصاق شرم‌گاهی در حالت طبیعی حرکت چندانی ندارد، ولی در هنگام ورزش ممکن است ایجاد شود. همچنین در زنان باردار یا خانم‌های در حال زایمان به‌ علت شلی لیگامانی ناشی از تغییرات هورمونی، حرکات التصاق شرم‌گاهی افزایش می‌یابد. آسیبهای التصاق شرمگاهی اغلب باعث درد شدید کشاله ران و ناحیه شرمگاهی شده و در اطراف ناحیه آسیب ‌دیده حساسیت به لمس کاملاً محسوس است. این آسیب‌ها مسئول بسیاری از ناتوانی ها و ناراحتی‌ها هستند و معمولاً مورد اغماض قرار می‌گیرند. بسیاری از ورزش‌کاران پس از چند مرحله درمان فیزیکی ناموفق مجبور به کناره ‌گیری همیشگی از فعالیت ورزشی می‌شوند در صورتی که می‌تواند چنین نباشد. آسیب‌های التصاق شرمگاهی کاملاً قابل درمان بوده و معمولاً با پرولوتراپی برطرف می‌شود.

درمان التصاق شرمگاهی با محلول استاندارد پرولوتراپی

درد و آسیب ‌دیدگی در راموس و سمفیس شرمگاهی اگر چه ناتوان ‌کننده است اما به سهولت با پرولوتراپی درمان می‌شود. در معاینه بیمار مشخص می‌شود در محل جراحی تندرنِس (درد به هنگام لمس) وجود دارد که ممکن است در ناحیه مرکز سمفیس یا راموس شرمگاهی و یا هر دو وجود داشته باشد. در حقیقت درد هنگام لمس به قدری شدید است که بسیاری از بیماران دوست ندارند با معاینه لمسی این ساختارها بررسی شوند. بیمار به ‌صورت طاق باز دراز کشیده و در زیر زانوهای او بالش قرار داده می‌شود و زانوها نزدیک یکدیگر قرار می‌گیرند. پوست ناحیه تحت درمان تمیز میشود. چند قطره لیدوکائین یک درصد بر روی ناحیه آسیب دیده قرار میگیرد.

برخی از عواملی که باعث اختلال در عملکرد التصاق شرم‌گاهی یا درد این ناحیه می‌گردند عبارتنداز:

درمان التصاق شرمگاهی با محلول استاندارد پرولوتراپی (پی آر پی)

برخی ممکن است سمفیس پوبیک را با انگشتان اشاره و میانی بگیرند تا تزریق انجام دهند. برای تزریق از سرنگ 10 سی سی با 25G 2 اینچ (این تزریقها سطحی بوده و تمام 2 اینچ یا 5 سانتی متر لازم نیست) استفاده میشود. محلول پرولوتراپی در پیوستگاه فیبری - استخوانی در هر دو طرف سمفیس تزریق میشود (چهار تزریق در هر طرف). کار با 5 سی سی تزریق در خود سمفیس (دو تزریق) تمام میشود. تزریق پیاپی به تکنیکی گفته میشود که در آن ناحیه تحت درمان، تحت تزریق نیم سی سی محلول قرار میگیرد.

صفحه اینستاگرام دکتر علی نقره کار

این تکنیک با تزریق نیم سی سی در ساختار آسیب دیده آغاز شده و سپس بخشی از سوزن پس کشیده شده و کمی تغییر جهت داده شده و دوباره در اطراف ناحیه آسیب دیده وارد میشود و یک تزریق نیم سی سی دیگر انجام میشود. این کار چندین مرتبه تکرار میشود. درمان راموس شرمگاهی نیاز به 6 سی سی دیگر از محلول پرولوتراپی برای هر ناحیه درگیر دارد. با معاینه لمسی میتوان محل آسیب دیده تاندون را شناسایی نمود. تزریقها با تکنیک پپرینگ در 6 تا 8 مرحله در راموس شرمگاهی انجام میشوند.

باید احتیاط زیادی در مورد عصب فمورال و رگهای خونی قرار گرفته در پیرامون کانال کشاله ای صورت بگیرد. با آگاهی داشتن از آناتومی درگیر و استفاده از تکنیک مناسب این کار کاملا بی خطر و با موفقیت و بدون درد انجام میشود. در بعضی موارد برای افزایش دقت تزریق از راهنمایی تصویربرداری با سونوگرافی و یا فلوروسکوپ استفاده میشود که به شدت موجب افزایش میزان دقت در تزریق و پاسخ بهتر میشود.

بیرون زدگی دیسک کمر یا هر آسیب دیگری به دیسک، با پیشرفته های پزشکی قابل درمان می باشد. عمل دیسک کمر با لیزر یکی از روشهای کم عارضه است که با حداقل تهاجم، بهترین نتایج را در بردارد. دکتر علی نقره کار فوق تخصص درد، با سالها تجربه در زمینه جراحی لیزری دیسک کمر می‌تواند شما را از دردها و محدودیت های حرکتی این بیماری برهاند. جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعت بیشتر با شماره‌های درج شده در انتهای صفحه تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند، ساختمان مرکزی پزشکان،طبقه اول
تلفن : 88670088 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
درد مفصل ناشی از التهاب تاندون شانهدرد مفصل ناشی از التهاب تاندون شانه

شانه یکی از مفاصلی در بدن است که فعالیت ها و حرکت بسیار زیادی در طول روز دارد.در حالتی که شانه سفت و سخت شده باشد و به سختی حرکت کند، شانه تحت فشار و استرس غیر عادی و زیاد قرار می گیرد. علت آن هم کاهش محدوده حرکتی مفصل شانه است ... ادامه مطلب

تزریق سندرم تونل کارپال(تنگی کانال مچ دست) با هدایت سونوگرافیتزریق سندرم تونل کارپال(تنگی کانال مچ دست) با هدایت سونوگرافی

کورتیکوستروئید در بیماران مبتلا به سندرم تونل کارپال با شدت متوسط موجب بهبود علائم بالینی می‌شود که این بهبودی با کاهش ضخامت عصب مدین، فلکسور رتیناکولوم و سطح مقطع عصب همراه است ... ادامه مطلب

بلوک عصبی بین دنده ای روشی مؤثر برای درمان درد مزمن قفسه سینهبلوک عصبی بین دنده ای روشی مؤثر برای درمان درد مزمن قفسه سینه

درد در ناحیه قفسه سینه ممکن است به‌ دلایل مختلفی ایجاد شود. زمانی که در این قسمت از بدن خود درد احساس می‌کنید؛ باید به فوق تخصص درد مراجعه نمایید و از روشهای غیر جراحی درمان درد مزمن قفسه سینه مانند بلوک عصبی بین دنده ای بهره مند شوید. ... ادامه مطلب

دکتر علی نقـره کار فلوشيپ فوق تخصصي درد از دانشگاه علوم پزشكي ایران . بورد تخصصي آنستزيولوژي و مراقبتهاي ويژه از دانشگاه علوم پزشكي تهران . بازرس انجمن رژيونال آنستزي و درد ايران (ISRAPM)
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465