تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند، ساختمان مرکزی پزشکان،طبقه اول - تلفن : 88670088 - 021
جراحی بسته دیسک کمرجراحی بسته دیسک کمردرمان نوین آرتروز زانو
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مطالب آموزشی / درد عضلات شست دست در اثر تنوسینوویت دکورون

درد عضلات شست دست در اثر تنوسینوویت دکورون

تنوسینوویت دکورون به عارضه دردناکی گفته می شود که بر تاندون‌های مربوط به شست مچ دست تأثیر می‌گذارد. افرادی که به تنوسینوویت دکورون مبتلا هستند، معمولا هنگام چرخش مچ دست، یا زمان گرفتن اجسام و مشت کردن انگشتان دست، احساس درد می کنند.
با وجود اینکه علت دقیق این عارضه همچنان مشخص نشده است؛ اغلب افرادی به تنوسینوویت دکورون مبتلا می شوند که به فعالیت هایی با حرکت مکرر دست و مچ دست اشتغال دارند. نواختن موسیقی، بازی گلف ، ورزش های راکتی و ... نمونه هایی از این فعالیت ها هستند که می توانند موجب تنوسینوویت دکورون شوند.

تزریق کورتیکواستروئید ، پی آر پی و اوزون تراپی از جمله روشهایی هستند که در کلینیک درمان درد دکتر علی نقره کار برای درمان تنوسینوویت دکورون بکار می روند. شما می توانید جهت هماهنگی و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تلفن 88670088 - 021 تماس حاصل فرمایید.

علائم تنوسینوویت دکورون

علل ابتلا به تنوسینوویت دکورون

درد عضلات شست دست

عواملی که ریسک تنوسینوویت دکورون بالا می برند

  1. سن. اگر بین 30 تا 50 سال سن دارید، نسبت به سایر گروه های سنی، از جمله کودکان، در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به تنوسینوویت دکورون هستید.
  2. جنسیت. این عارضه در زنان بیشتر شایع است
  3. باردار بودن. این عارضه ممکن است با بارداری مرتبط باشد.
  4. مراقبت از کودک. بلند کردن مکرر کودک شامل استفاده از انگشت شست شما به عنوان اهرم است و ممکن است با این عارضه مرتبط باشد.
  5. مشاغل یا سرگرمی هایی که شامل حرکات مکرر دست و مچ است.

عوارض تنوسینوویت دکورون

تنوسینوویت دکورون درمان نشده ممکن است استفاده از دست و مچ را سخت کند و دامنه حرکتی مچ دست را تا حد زیادی محدود نماید.

تشخیص تنوسینوویت دکورون

برای تشخیص تنوسینوویت دکورون، در صورت احساس درد در ناحیه مذکور، پزشک ابتدا معاینه فیزیکی دست را انجام میدهد تا ببیند هنگام اعمال فشار روی قاعده انگشت شست درد احساس می‌کنید یا خیر.
پزشک شما همچنین آزمایش فینکلشتاین را انجام می دهد به این صورت که در آن شست خود را در کف دست خم کرده و انگشتان خود را روی شست خود به پایین خم می کنید. سپس مچ دست خود را به سمت انگشت کوچک خود خم میکنید. اگر این باعث درد در سمت قاعده شست شما شود، احتمالا به تنوسینوویت دکورون مبتلا شده اید. آزمایشات تصویربرداری، مانند اشعه ایکس، معمولاً برای تشخیص تنوسینوویت دو کوروین مورد نیاز نیست.

درمان تنوسینوویت دکورون

درمان تنوسینوویت دوکوئروین با هدف کاهش التهاب، حفظ حرکت در انگشت شست و جلوگیری از بازگشت این درد میباشد.

اینستاگرام دکتر علی نقره کار

پیشگیری‌ از تنوسینوویت دکورون

پیش از شروع حرکات ورزشی یا هر فعالیت دیگر ‌، طبق یک قاعده مشخص ‌، بدن‌ خود را گرم‌ کرده‌ و فشار بر عضلات‌ را به‌ تدریج‌ افزایش‌ دهید.
حرکات را به درستی انجام دهید تا از آسیب جلوگیری نمایید.

اگر به درد دیسک کمر مبتلا هستید، و مایلید بدون برش جراحی و عوارض عمل باز دیسک کمر، همچنین بدون طی دوران نقاهت طولانی به درمان درد خود بپردازید، برای دیدن فیلم نحوه جراحی دیسک کمر با لیزر کلیک کنید و از نحوه انجام این روش آگاهی یابید.


آدرس مطب : تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند، ساختمان مرکزی پزشکان،طبقه اول
تلفن : 88670088 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
درمان آرتروز زانو در کلینیک درد چگونه است؟درمان آرتروز زانو در کلینیک درد چگونه است؟

زانو به عنوان بزرگ‌ترین مفصل بدن شناخته می‌‌‌شود که در طی فعالیت‌‌های روزانه بخش عمد‌های از وزن بدن را تحمل می‌کند. اگر استخوان‌‌های زانو در طی فعالیت شدید، تکرارشونده و آسیب‌زا بر روی مفصل‌‌ها فشار ایجاد کنند موجب ساییدگی غضروف‌‌های سر استخوان‌‌ها شده و آرتروز زانو ایجاد می‌‌‌شود. ... ادامه مطلب

تفاوت بین آرتروز کمر و تنگی کانال نخاعیتفاوت بین آرتروز کمر و تنگی کانال نخاعی

با وجود اینکه آرتروز شایع‌ترین علت تنگی کانال نخاعی است؛ ولی این عارضه می‌تواند جوانان را نیز درگیر کند. در هر حال تنگی کانال نخاعی در افراد ۶۰ سال به بالا رایج‌تر از جوانان می‌باشد. آرتروز نیز اغلب در سنین بالا دیده می‌شود. در درجه اول، تنگی کانال نخاعی و آرتروز همراه آن، نتیجه فرایند طبیعی افزایش ... ادامه مطلب

بلوک عقده ی عصبی اسفنوپالاتین برای درمان سردردبلوک عقده ی عصبی اسفنوپالاتین برای درمان سردرد

عقده ی (گانگلیون)عصبی اسفنوپالاتین که درست پشت سینوس ماگزیلا و پشت گونه قرار گرفته میتواند در بسیاری از اختلالات، اطلاعات درد را منتقل کند شامل درد صورت آتیپیک غیر معمول، درد عصبی پس از گرفتاری با ویروس هرپس (زونای صورت)، سردردهای میگرنی و سردردهای خوشه ای ... ادامه مطلب

دکتر علی نقـره کار فلوشيپ فوق تخصصي درد از دانشگاه علوم پزشكي ایران . بورد تخصصي آنستزيولوژي و مراقبتهاي ويژه از دانشگاه علوم پزشكي تهران . بازرس انجمن رژيونال آنستزي و درد ايران (ISRAPM)
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465