تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند، ساختمان مرکزی پزشکان،طبقه اول - تلفن : 88670088 - 021
درمان نوین آرتروز زانوجراحی بسته دیسک کمردکتر علی نقره کار
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / مطالب مربوط به درد شانه / اوزون درمانی روشی مؤثر برای درمان درد کتف و شانه

اوزون درمانی روشی مؤثر برای درمان درد کتف و شانه

شانه به عنوان یک مفصل بسیار متحرک که نقش اساسی در حرکت یکی از اندام اصلی دارد در خطر آسیب دیدگی می‌باشد. مفصل شانه يكي از انعطاف پذيرترين مفصل هاي موجود در بدن است. اين مفصل از نوع گوي و كاسه مي باشد. سر استخوان بازو (استخوان هومروس) درون كاسه ي شانه كه به آن امكان چرخيدن در دامنه وسيعي از حركات را داده است، قرار مي گيرد. نتيجه ي اين انعطاف پذيري و مقدار استفاده از آن و فشاري كه همه ي ما بر روي شانه هايمان مي آوريم، اين است كه شانه يكي از آسيب پذيرترين مفصل هاي بدن به شمار مي آيد. آسیب یا بیماری مفصل شانه و کتف می‌تواند باعث شانه درد شود. آسیب‌های شایع شانه می‌توانند منجر به التهاب بورس‌ها یا تاندون‌ها شوند و منجر به پارگی عضله روتاتور کاف همراه با اختلال عملکرد، گیرافتادگی و نیز ناپایداری و یخ زدگی شانه گردند. درد همچنین می‌تواند در اثر بیماری‌ها یا شرایطی که مفصل شانه، بافت‌های نرم و استخوان‌های اطراف شانه یا اعصابی که در ناحیه شانه وجود دارند را درگیر می‌کنند (مانند آرتروز مفاصل ، پوکی استخوان یا آرتریت دژنراتیو همراه با خارهای استخوانی) رخ دهد. دردهای ناشی از این آسیب‌های متداول شانه را می‌توان با اوزون درمانی تحت درمان قرار داد. اوزون يك تركيب طبيعي است كه از سه اتم اكسيژن تشكيل شده و به طور معمول O3 ناميده مي شود. اوزون هنگامي كه يك جريان الكتريكي مانند نور از ميان اكسيژن O2 عبور كند، تشكيل مي شود. مولكول اوزون بسيار ناپايدار است و خيلي سريع به O2 شكسته ميشود؛ اما همين بي ثباتي اوزون آن را به يك تركيب قدرتمند جهت درمان تبديل كرده است.

درمانهای کم تهاجمی انواع دردهای گردن و شانه از جمله اقداماتی است که در کلینیک درد دکتر علی نقره کار قابل انجام می‌باشد. در این مرکز از روشهایی مانند بلوک عصبی ، بکارگیری امواج رادیوفرکوئنسی ، اوزون درمانی و در موارد حادتر جراحی های لیزری ستون فقرات گردنی ، برای درمان دردهای گردن و شانه استفاده می‌شود. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و هماهنگی با این مرکز با شماره تلفن 88670088 - 021 تماس حاصل فرمایید.

مزایای اوزون درمانی

این روش درمانی فواید زیادی دارد:

اوزون درمانی روشی مؤثر برای درمان درد کتف و شانه

روش اوزون درمانی

اوزون به‌طور طبیعی در حالت گازی است. نحوه اوزون تراپی براساس محل و بیماری فرد متفاوت است. برای استفاده درمانی از اوزون، از تماس آن با پوست، استفاده از آب اوزون‌دار و سونای اوزون به‌ شکل قرار دادن اندام موردنظر در یک پوشش و سپس در تماس قرار دادن آن با اوزون استفاده می‌شود. برای انجام برخی از روش‌های اوزون تراپی، پزشک خون فرد را با اوزون مخلوط کرده و دوباره به فرد تزریق می‌کند.

اقدامات قبل از اوزون درمانی

لازم است دو روز قبل از انجام اوزون‌درمانی مصرف ویتامین C را متوقف کنید و تا یک روز بعد از آن نیز ویتامین C مصرف نکنید. همچنین باید 5 روز قبل از جلسه‌ی درمانی، مصرف داروهای رقیق‌کننده‌ی خون، آسپرین و داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی را نیز متوقف کنید. این مواد با مولکول اوزون پیوند می‌خورند و باعث می‌شوند که اوزون فعالیت زیستی کمتری داشته باشد، به همین دلیل برای رسیدن به نتایج بهتر باید قبل از تزریق اوزون، مصرف نشوند.

اقدامات بعد از اوزون درمانی

توصیه می شود بیماران از یک رژیم غذایی مناسب حاوی پروتئین و استراحت کافی استفاده کنند که به ریکاوری و احیا بعد از تزریق کمک میکند. بسیاری از بیماران برای کاهش التهابات تا دو روز پس از تزریق از پدهای گرم و سپس کمپرس یخ و بالا نگهداشتن برای اندام های تحتانی (مانند پا) استفاده میکنند. همچنین برای کاهش درد و التهابات از مواد و داروهای طبیعی به غیر از ایبوپروفن، آلیو، مورتین، آسپیرین و یا داروهای ضد التهاب بدون استروئید دیگر مانند سلبرکس استفاده می کنند. متخصصین برای کاهش دردهای شدید شل کننده عضلات یا داروی نارکوتیک را توصیه میکنند. بیماران ممکن است از مواد طبیعی مانند پماد کاپسایسین و… استفاده کنند؛ اما باید از مصرف روغن ماهی و مکمل های این ماده تقریباً دو هفته بعد از انجام تزریق خودداری کنند پزشکان توصیه می کنند برای تسریع در روند بهبودی بیماران میتوانند از مکمل های غذایی خاصی در رژیم غذایی خود استفاده کنند.

موارد منع استفاده از اوزون درمانی

علیرغم ایمن بودن اوزون تراپی، چندین مورد از شرایط پزشکی وجود دارد که اوزون درمانی برای آنها توصیه نمی‌شود و قرار گرفتن در معرض آن مضر است:

اینستاگرام دکتر علی نقره کار

هزینه اوزون درمانی

چندین عامل بر هزینه این روش درمانی تأثیرگذار هستند. این عوامل عبارتند از:

  1. شرایط و عارضه تحت درمان
  2. شدت وضعیت تحت درمان
  3. موقعیت و محل کلینیک
  4. فرآیندهای خاص مورد استفاده در درمان

تمامی این عوامل میتوانند بر هزینه اوزون تراپی تأثیرگذار باشند.

عوارض اوزون درمانی

سوزن‌های مورد استفاده برای این تزریق، بسیار ریز و کوچک بوده و معمولاً هیچ مشکلی برای بیمار ایجاد نمی کنند؛ اما با این حال هر روش درمانی خطراتی را نیز بدنبال دارد. در مورد اوزون تراپی این خطرات شامل حساسیت به نور یا کبودی محل تزریق است که می توان آن را سریعاً و بدون عوارض طولانی مدت درمان کرد.

تزریق پی آر پی (PRP) ، لیزر پرتوان و اوزون تراپی بدون درد، ایجاد عوارض خاص و نیاز به طی دوران نقاهت، می‌تواند تا حد زیادی در بهبود دردها و گرفتگی عضلات زانو، تاثیر مثبت داشته باشد. در کلینیک فوق تخصصی درمان درد دکتر علی نقره کار ، تزریق پی آر پی با فرمولاسیون خاص و موثر برای تسکین دردهای زانو انجام می‌شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌ تلفن 88670088 - 021 تماس حاصل فرمایید.


آدرس مطب : تهران، میدان آرژانتین، ابتدای خیابان الوند، ساختمان مرکزی پزشکان،طبقه اول
تلفن : 88670088 - 021

درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
چه عواملی باعث بیرون زدگی دیسک می شود؟چه عواملی باعث بیرون زدگی دیسک می شود؟

بیرون زدگی دیسک که به آن فتق دیسک ( herniated disk ) نیز گفته می‌شود، بروز مشکل در یکی از بالشتکهای لاستیک مانند (دیسک) بین استخوان مهره ‌های ستون فقرات است ... ادامه مطلب

اوزون درمانی روشی مؤثر برای درمان درد کتف و شانهاوزون درمانی روشی مؤثر برای درمان درد کتف و شانه

آسیب یا بیماری مفصل شانه و کتف می تواند باعث شانه درد شود .دردهای ناشی از این آسیب های متداول شانه را می توان با اوزون درمانی تحت درمان قرار داد. ... ادامه مطلب

بیماری اسپوندیلوز یا آرتروز گردن یا Cervical Spondylosis چیست؟بیماری اسپوندیلوز یا آرتروز گردن یا Cervical Spondylosis چیست؟

اسپوندیلوز یا آرتروز گردن یک بیماری شایع مرتبط با سن است که در اثر آرتروز و ساییدگی مفاصل ستون فقرات گردن ایجاد می‌شود. دیسک‌های گردنی ممکن است به طور طبیعی دچار خشکی شوند و با گذشت زمان اندازه‌ی آنها کوچکتر شود. ... ادامه مطلب

دکتر علی نقـره کار فلوشيپ فوق تخصصي درد از دانشگاه علوم پزشكي ایران . بورد تخصصي آنستزيولوژي و مراقبتهاي ويژه از دانشگاه علوم پزشكي تهران . بازرس انجمن رژيونال آنستزي و درد ايران (ISRAPM)
طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین - 09128883465